Зі стресом кожен з нас стикається майже кожен день. Що може бути причиною стресу? Міжнародна Організація охорони Здоров’я називає майже 150 причин, що можуть викликати стрес.

Насамперед, грубий стрес — це смерть близьких, втрата роботи, війна, борги, переїзд тощо. Наслідки стресу можуть проявити себе через деякий час, коли здається, що все вже добре.

Якими можуть бути наслідки стресу?

Швидка втомлюваність, безсоння, дратівливість, заніміння кінцівок, головний біль. Часто людина після стресу не може жити повноцінним життям, виконувати звичайну роботу.

Тоді людина звертається до лікаря. А в Україні це лікують психотропними препаратами, що призводить до звикання. Тобто людину, по суті, саджають «на голку». А знімання з такої «голки» може тривати роками.

Що робити після стресу, під час чи до нього?

Можна рекомендувати лише препарати природнього походження, тому що вони мають найменшу побічну дію.

До таких препаратів відносять екстракти листя меліси, корень валеріани та звіробій. Завдяки заспокійливим властивостям меліси її застосовують при безсонні, міґрені, статевій збудливості, епілепсії.

Меліса допомагає при при головних болях, спазмах у шлунку або болісних менструаціях також не слід відразу тягнутися за таблетками. Чай із меліси здатний істотно полегшити стан завдяки своєму спазмолітичній і болезаспокійливій дії.

Листя меліси застосовують як спазмолітичний (знімає спазм мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин), протисудомний, серцево-судинний, сечогінний, протиблювотний, болезаспокійливий, потогінний, що підвищує апетит і протизастудний ефекти. Лікарські засоби з меліси нормалізують процеси обміну речовин, уповільнюють дихання, знижують серцеві скорочення та артеріальний тиск.

Валеріана заспокійливо діє на центральну нервову систему, покращує діяльність серцево-судинної системи, знижує артеріальний тиск, проявляє спазмолітичну і слабку жовчогінну дію, посилює секрецію залоз шлунково-кишкового тракту.

В офіційній медицині валеріани кореневища з коренями призначають:

  • при неврозах, істерії, хронічних функціональних розладах ЦНС, психічних травмах, мігрені, клімактеричному синдромі, безсонні;
  • у разі порушення коронарного кровообігу, дисфункції першої та другої сигнальної системи, неврозу серця, серцебиттях, екстрасистолії;
  • коли виявлено тиреотоксикоз, захворювання печінки чи жовчних шляхів, порушення секреторної функції шлунково-кишкового тракту, невроз шлунка, кардіальний спазм, авітаміноз, нецукрове сечовиснаження.

Перші дві речовини можуть давати зниження активности, а часом навіть сонливість і не впливають на депресивний настрій, що виникає внаслідок стресу.

Тому додали екстракт звіробою, який має доведену антидепресивну активність.

Стрес — це може бути добре???

Уявимо ситуацію: дівчина збирається на побачення. З одного боку вона трохи хвилюється, а з іншого — очікує на приємні враження. Тобто, дівчина стресує. Але це позитивний стрес. Закоханість, задоволення від гарно виконаної роботи, смачної їжі, приємних запахів, отримання винагороди — все це стресові події, що викликають задоволення.

Приємний стрес

Що відбувається з мозком?

Все теж саме, що з комп’ютером при перезавантаженні. Ми забуваємо весь негатив і отримуємо задоволення від цього моменту. З нашої короткотермінової пам’яті («оперативної») видаляються передбачувані негаразди, очікувані складності та шляхи їх подолання. І ми повністю віддаємось приємної події.

Чи можна побачити приємний стрес? За допомогою викликаних потенціалів можна побачити «хвилю очікування», коли людина налаштувалась на радісну подію.